آلوئه ورا کار شما را به خرید بهترین محصولات آلوئه ورا و فراورده های آن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات انواع گیاه آلوئه ورا خوراکی به ترکیه

آنچه در این مقاله می خوانید...

بزرگترین فروشندگان برگ آلوئه ورا در دنیاپرورش گیاه آلوئه ورا خوراکی در ایران
گیاه آلوئه ورا خوراکی

گیاه آلوئه ورا خوراکی را بازرگانان ایرانی به کشورهای مختلف از جمله عراق، روسیه، ترکیه، عمان، چین، گرجستان و … صادرات و ارسال می کنند.

بحث صادرات و واردات آلوئه ورا در اکثر کشورهای جهان داغ است. این گیاه ارزشمند به دو صورت گیاه خام و ژل فرآوری شده به خرید و فروش می رسد. صادرات انواع گیاه آلوئه ورا خوراکی به ترکیه از طریق ایران و سایر کشورها صورت می گیرد. بسیاری از کشورها به تولید فرآورده های حاصل از این گیاه مشغول می باشند. آلوئه ورا در دو دسته خوراکی و زینتی در بازار موجود است. گیاه آلوئه ورا خوراکی از لحاظ خاصیت و ظاهر با نوع ابلق آن تفاوت دارد. از خواص گیاه آلوئه ورا خوراکی می توان به تاثیرات آن بر روی پوست و مو و زیبایی اشاره کرد. مورد دیگر مصرف آن در میان قنادی ها و صنایع غذایی می باشد. صنایع دارویی نیز از این گیاه نهایت استفاده را در زمینه داروهای ضد آلرژی، انواع قطره و پماد و کپسول دارند.

بزرگترین فروشندگان برگ آلوئه ورا در دنیا

در صدر همه تولید کنندگان و فروشندگان گیاه آلوئه ورا در دنیا کشور چین قرار دارد. چین به میزان دو میلیارد و هفتصد دلار صادرات این محصول را دارد که به دلیل فعالیتش در زمینه ی تولید محصولات و فرآورده های حاصل از این گیاه ارزشمند به میزان سه میلیارد دلار واردات نیز دارد. بعد از چین، هند در رتبه دوم در زمینه ی تولیدات آلوئه ورا قرار می گیرد. کشورهایی نظیر آمریکا، فرانسه، ایتالیا و آلمان نیز در لیست کشورهای فعال در زمینه ی فروشندگان گیاه آلوئه ورا خوراکی قرار می گیرند.

پرورش گیاه آلوئه ورا خوراکی در ایران

پرورش آلوئه ورا خوراکی در ایران وضعیت مناسبی دارد. در مناطق گرمسیری و جنوبی ایران مزارع زیادی زیر کشت این گیاه قرار دارد و در مناطق شمالی ایران نیز پرورش این گیاه به صورت گلخانه ای انجام می گیرد. نیاز ایران به آلوئه ورا توسط تولید کنندگان داخلی رفع شده و حتی میزان مازاد کشت آن به صادرات و رفع نیاز همسایگان نیز می رسد.

این گیاه آبیاری کمی نیاز داشته و با فراهم آوردن شرایط خاک آن می توان تا چندین سال از محصولات مزارع آلوئه ورا بهره برد. ایران به دلیل دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب برای پرورش گیاه آلوئه ورا، توانسته سالانه نوع خوراکی و زینتی آنرا به کشورهای همسایه صادر کند. صادرات انواع گیاه آلوئه ورا خوراکی به ترکیه از جنوب و غرب کشور صورت می گیرد. البته که صادرات ژل این گیاه در ایران کمتر انجام شده. زیرا تجهیزات لازم برای فرآوری این ژل در ایران کمتر از حد انتظار بوده و صادرات گیاه بیش از آن امکان پذیر می باشد.

فاطمه آفتابگرد بلوچی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

آلوئه ورا کار شما را به خرید بهترین محصولات آلوئه ورا و فراورده های آن دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید